×

Alžběta Jungrová: Exit

800 Kč

Kniha dokumentující šest fotografických cyklů Alžběty Jungrové.

Kromě klasické fotografie se v díle Alžběty Jungrové zde objevuje i video, umělecká fotografie, fotografická koláž nebo propojení fotografie a malby. Publikace v grafickém provedení Adama Uchytila obsahuje na 136 stranách fotografie nejen vystavených děl. Knihu doplňuje obsáhlý rozhovor s autorkou a kurátorským textem. Publikace ukazuje všestrannost a obrovskou imaginaci autorky fotografických cyklů.

Kniha vznikla i v limitované podobě s vloženou signovanou fotografií.

Alžběta Jungrová, bývalá reportérka, která fotografovala konflikty i místa, kam se nikdo nechtěl vydat, prezentuje na aktuální výstavě EXIT a stejnojmenné publikaci svou volnou tvorbu z posledních pěti let. Právě odchod od reportážní fotografie k volné tvorbě a hledání vlastního světa je jedním z mnoha „východů”, které na výstavě může divák najít. Dalším je vyrovnávání se s pomíjivostí tohoto světa a s definitivní dospělostí. Své pocity vizualizuje Jungrová prostřednictvím postav žen, ať již reálných s vlastními pohnutými osudy, nebo jen abstraktních ženských těl.

Šest cyklů, které dokumentuje stejnojmenná kniha s výstavou v prostorách Trafo Gallery, ukazuje všestrannost a obrovskou imaginaci Jungrové. Kromě klasické fotografie se zde objevuje i video, umělecká fotografie, fotografická koláž nebo propojení fotografie a malby. Publikace v grafickém provedení Adama Uchytila obsahuje na 136 stranách fotografie nejen vystavených děl. Knihu doplňuje obsáhlý rozhovor s autorkou a kurátorským textem Aleny Ochebsky Bartkové.

Obrazová část 136 stran, vložený rozhovor s kurátorský text na 42 stranách.
Vydal Spolek Trafačka, 2020
Alžběta Jungrová
Alena Ochepovsky Bartková
Adam Uchytil
ISBN 978-80-90-907418-5-0