O nás

Podporujeme umělce národního i mezinárodního dopadu a nezanedbatelného kulturního významu.

Trafo Gallery je soukromá výstavní síň v prostorách bývalých jatek Haly 14 Holešovické tržnice, která od roku 2006 zastupuje výrazné umělce nejen z generace svých zakladatelů. U zrodu dnes již bývalé Trafačky stál Jan Kaláb, Jakub Nepraš, Michal Cimala a Blanka Čermáková, kteří dodnes společně utvářejí výstavní program. Ve spolupráci s předními českými kurátory (Otto M. Urban, Petr Vaňous, Radek Wohlmuth, Jan Kudrna, Kristýna Jirátová, Tomáš Pospiszyl a dalších) a českými i zahraničními umělci připravuje Trafo Gallery šest výstav ročně, ke kterým vydává netradiční dvojjazyčné výpravné publikace.  

Výstavní program se zaměřuje na současnou českou i mezinárodní uměleckou tvorbu převážně střední generace, věnuje se malbě, sochařství, intermediálním instalacím, graffiti, fotografii, kresbě a dalším. Kromě domácího programu se účastníme zahraničních veletrhů a občasně vystavujeme i mimo vlastní prostory. Součástí galerijního programu jsou pravidelné komentované prohlídky, workshopy, přednášky, projekce, performance apod. 

Trafo Gallery poskytuje ateliéry několika umělcům - Janu Kalábovi, Jakubu Neprašovi, Michalu Cimalovi a Zdeňku Trsovi.

Historie

Trafo Gallery je aktuálně třetí modifikací instituce, která byla založena jako Spolek Trafačka roku 2006. Na původní adrese v bývalé trafostanici pražských Vysočan tvořila více jak stovka umělců a na místě vzniklo přes 200 výstav a kulturních akcí. Do doby konce své existence ve vysočanské továrně jsme na sklonku roku 2014 spravovali multikulturní centrum s 37 ateliéry a DIY galerií. Od roku 2015 jsme jako Trafo Gallery přesídlili do Příčné ulice (Ex Post), odkud jsme se po krátké etapě přestěhovali do prostor Haly 14 v Holešovické tržnici, kde od září 2016 provozujeme výstavní program, založený převážně na střední generaci umělců z Čech a zahraničí a doprovázený bohatou publikační činností.

V historii v Trafačce působili: Jan Kaláb, Martin Káňa, Jakub Nepraš, David Brudňák, Michal Dvořák, Michal Cimala, Blanka Čermáková, Jana a Vitché (BR), Akim (VN/DE), Brad Downey (USA/DE), Hynek Vacek, Honet (FR), Esher (DE), Loomit (DE), Robert Šalanda, Linda Čihařová, Anja Kaumann (DE), Epos 257, Stanley Povoda, Jan Padyšák, Jiří Felcman, Jakub Janovský, Tomáš Bařinka, Adam Stanko, Zasd (DE), Jan Mráz, Jakub Matuška, Dan Vlček, Mario Chromý (SK), Architekti H3T, Jan Vidlička, Petr Horák, Paul Aloisi (CA), Tereza Greschnerová, Matěj Hájek, Tomáš Skála, Aleše Zemene, Pavel Šebek, Michal Fabera, Veronika Daňhnelová, Jan Vlček, Martin Krajc, Jakub Hubálek, Pavel Strachota, Terezie Honsová, Jiří Kaman, Václav Girsa, Darina Alster, Linda Mikolášková, Kateřina Zemene, Jan Zdvořák, Matěj Olmer, Aleš Brázdil, Martina Chloupa, Tereza Janoušková, Martin Vála, Pavel Šejgunov, Martina Chwistková, Jana Polášková, Karel Masař, Michal Pustějovský, Petra Oplatková, Lukáš Ježek, Tomáš Linhart, Yves Degoyon (FR/ES), Pavel Havrda, David Spriggs (CA), Daniel Mach, Carlos No (PT), Rybář, Filip Dvořák, Diamond (IT), ucamaleonte (IT), Solo (IT), Jagna Dembinska (PL), Vojtěch Adamec, Matěj Hrbek, Jakub Pospíšil, Matěj Šrámek, Leonardo Stroka Ceballos (BR), Anežka Hošková, Ellis Unique, Filip Kovařík, Jan Burgert, Jürgen Gross (DE), Matthias Wermke (DE), Mischa Leinkauf (DE), Petr Brož, Tom Pazderka (USA), Daniela Kožmínová.

Tým

Média

Galerie a showroom

Prostory jsou vhodné pro firemní i privátní společenské akce, workshopy a manažerská setkání v neobvyklém, kreativním prostředí, uzavřená obchodní jednání, slavnostní podpisy smluv, tiskové konference, produktové launche, photo shoots, filmové lokace.

Vedle jedinečné atmosféry výstavního prostoru v industriálním prostředí má lokacei další výhody jako např. zázemí pro produkci a catering, výborná dostupnost MHD i autem, dostatek parkovacích míst pro hosty i produkci vč. techniky, venkovní prostory k využití.

Výstavní síň má 179 m2, cca 100 míst k stání, cca 50 míst k sezení. Showroom nabízí 50 m2, cca 30 míst k stání, cca 12-20 míst k sezení.

Kontakt

TRAFO GALLERY
(Hala 14) Holešovická tržnice, Bubenské nábřeží 306/13, 170 00 Praha 7

Otevřeno během výstav
Úterý–Neděle 15–19 h, Sobota 10–19 h
Mimo výstavní program nás prosím kontaktujte předem na hi@trafogallery.cz, případně na tel. +420 773 520 675, +420 739 517 758.

Vstupné pro veřejnost zdarma za Vás uhradil Canadian Medical
Health. The greatest wealth.

Fakturační adresa:
Trafo Gallery, s. r. o.,
Nad Zemankou 894/3, 14700 Praha 4, IČO 05937949, DIČ CZ05937949