0

Žádné produkty v košíku.

O nás

Trafo Gallery je soukromá výstavní síň v prostorách bývalých jatek, jejíž cílem je vystavovat výrazné umělce nejen z generace svých zakladatelů. U zrodu dnes již bývalé Trafačky stál Jan Kaláb, Jakub Nepraš, Michal Cimala a Blanka Čermáková, kteří od konce roku 2006 dodnes společně utvářejí výstavní program. Ve spolupráci s předními českými kurátory (Otto M. Urban, Petr Vaňous, Radek Wohlmuth a další) a českými a zahraničními umělci připravuje Trafo Gallery šest výstav ročně, ke kterým vydává dvojjazyčné výpravné publikace.

Na původní adrese v bývalé trafostanici v pražských Vysočanech žila více jak stovka umělců, na místě vzniklo přes 200 výstav a kulturních akcí. Mezi nevýraznější patřil festival Names (2008), Martha Cooper Files (2013), Věříme v krizi (2009), výroční mikulášské výstavy rezidentů a hostů atp. Toto období dokumentuje film Saši Dlouhého Trafačka: Chrám svobody a kniha Trafology.

Aktuálně v blízkosti Trafo Gallery pracuje Jan Kaláb, Jakub Nepraš, Zdeněk Trs, Tets Ohnari a v dalších ateliérech v Nuslích pak Michal Cimala, architekti H3T a Michal Pustějovský.

Trafo Gallery

Trafo Gallery
Hala 14 – Holešovická tržnice
Bubenské nábřeží 306/13
Praha 7Holešovice
Otevřeno
St – Ne: 15.00 – 19.00
So: 10.00 – 19.00