0

Žádné produkty v košíku.

Zeb One: Geometric

12. 9. 2019 - 13. 10. 2019

Vystavující: Zeb One

Kurátor: Radek Wohlmuth


Tisková zpráva (.doc)


ZEB ONE (1982) je dalším z writerů, kteří překročili hranice mezi ulicí a galerijní scénou a připojili se ke stále sílícímu trendu posledních let, charakteristickému postupným pronikáním graffiti do prostoru volného umění. Současná výstava lakonicky pojmenovaná Geometric se přímo vyslovuje k výtvarnému jazyku, který u něj dominuje. Pro ZEB ONEovy obrazy, většinou důsledně vycházející z formátů, je od počátku příznačný plošný puristický styl „pravítkové“ geometrie.

“…Zkusil jsem plátno právě proto, že graffs mi přišly ohraný a nudil jsem se ve smyslu nedělat pořád dokola stejnou věc, pokaždý ty písmena vybarvit, obtáhnout a tak dál (taky mě už vůbec nebavilo, kolik to stojí energie bejt vzhůru do tří hodin ráno). Bylo to v jednu chvíli moc spoutaný. Po nějaký době jsem si všiml, že uvažuju podobně na zdi i na plátně, zkoušel jsem ty jednotlivý detaily propojovat a přišlo mi, že to funguje. Celý to skončilo tak, že obě ty věci se postupně spojily do jedný a vzájemně se propojily a obohatily…”
Výstavu doprovází vydání stejnojmenné publikace s úvodním textem Radka Wohlmutha a rozhovor se švédským teoretikem umění a novinářem Tobiasem Barenthinem Lindbladem. Grafický vizuál knihy a výstavy zpracoval Jan Matoušek.

Mezi další doprovodní program patří:
Malování muralu v ul. Komunardů od soboty 21. září
Komentovaná prohlídka s kurátorem a umělcem ve čtvrtek 3. října od 18.00
Graffiti workshop se Sany pro starší a pokročilé v neděli 13. října od 14.00

Děkujeme partnerům výstavy: Ministerstvo kultury ČR, Magistrát hlavního města Prahy, Art District 7, Estra Floor, Tiskárna Helbich, Grafficon, Radio 1, Protisedi.cz, ArtMap a Wine4You.