0

Žádné produkty v košíku.

RE_FORM: sonda do současného českého sochařství

11. 6. 2020 - 19. 7. 2020

Vystavující: Eliáš Dolejší, Pavla Dundálková, Ondrej Filípek, Matouš Háša, Jan Hendrych, Anna Hulačová, Krystof Kaplan, Pavlína Kvita, Miriam Kaminská, Martin Malý, Vojtěch Míča, Aleš Novák, Lukáš Rittstein, Jaroslav Róna, Martin Skalický, Jindřich Zeithamml

Kurátor: Radek Wohlmuth


Tisková zpráva (.doc)

Press release (.doc)


Výstava RE_FORM se snaží upozornit na výjimečně silnou vlnu mladých sochařů a jejich práci, která je stále zřetelnější, ale stejně tak naznačit vzájemný kontext a mezigenerační souvislosti. A pokusit se alespoň trochu přenastavit zoom na české výtvarné scéně, kdy se pozornost dlouhodobě soustředí téměř výhradně na malbu, případně intermediální projekty.

Přestože zejména v posledních letech pozvolna přibývá také „bipolárních“ autorských výstav kombinujících obraz a sochu, domácí sochařská scéna jako celek nebo alespoň jeho reprezentativní část bývá reflektována jen naprosto výjimečně.

Projekt re_form chce tento stereotyp pokud ne změnit, tak alespoň částečně narušit. Ne náhodou název výstavy odkazuje k reformě, tedy k něčemu, co ignoruje to staré a věci posouvá jinam.

Výstava potrvá do 19. 7., venkovní instalace do 30. 10. 2020.
K výstavě vychází doprovodná dvojjazyčná publikace.

Výstava vznikla ve spolupráci s Pražskou tržnicí v rámci jejího 125. výročí založení.