0

Žádné produkty v košíku.

KarARTena

14. 4. 2020 - 31. 5. 2020

Vystavující: Michal Cimala, Jan Gemrot, Jakub Janovský, Josefína Jonášová, Alžběta Josefy, Jan Kaláb, Martin Krajc, Jakub Nepraš, Matěj Olmer, Pasta Oner, Jakub Roztocil, Magdalena Roztočilová, Martin Salajka, Lu JinDrak Skřivánková, Ira Svobodova, Michal Škapa, Karel Štědrý, Zdeněk Trs, Jan Vytiska

Kurátor: Blanka Čermáková, Michal Cimala, Jan Kaláb, Jakub Nepraš


První karanténní výstava v historii Trafo Gallery přináší reflexi současné situace ve snaze přinést pozitivní rozptýlení, společné povznesení a snahu nezůstat paralyzovaný nečinností. V životě umělců se paradoxně příliš nezměnilo – jejich běžný samotářský život v ateliérech, kdy se dobrovolně zavírají ve svých karanténách, se od té současných dní výrazně neliší. Doufejme, že se v dohledné době vrátí i společenský život a záhy se zresuscituje i umělecký trh.

Momentální časoprostorové vzduchoprázdno připomínající apokalyptické filmy provokuje uměleckou fantazii a je jejich nekonečnou inspirací. Někteří z umělců ve svém díle rozpad společnosti a útěk před civilizací dávno předvídali a o to víc z nich dnes mrazí. 19 umělců tak volně odkazuje na Covid-19.

Čeká vás virtuální prohlídka výstavou a videopozdravy jednotlivých umělců, kteří vás přivedou na jiné myšlenky.

Online streamovaná vernisáž se uskuteční 14. dubna přesně v 19.00 na FB profilu Trafo Gallery. Těšíme se na vás zatím aspoň online!