0

Žádné produkty v košíku.

Gloomy Sunday (Hungarian Madness)

28. 6. 2018 - 12. 8. 2018

Vystavující: Csaba Kis Róka, László Gyõrffy, Géza Szöllősi, Zsófi Pollmann, Pista Horror

Kurátor: d´Orfer – Berber – Hulla


Tisková zpráva (.doc)
www.facebook.com/events/999135006930165

Vernisáž 28. června od 19.00

Výstava Gloomy Sunday: Hungarian Madness představí tvorbu současných maďarských umělců střední a mladší generace. Vybrané autory spojuje společný zájem o témata, která se zabývají odvrácenou stranou současného světa. Ve svých obrazech, kresbách, grafikách, plastikách či instalacích ukazují často náměty, které sice rezonují současnou civilizací, ale přesto stojí jakoby na okraji. Otázky smrti, sexuality či identity prezentují v často vyhrocených situací, často však také navazují na umělce z historie, na expresivní malby Matthiase Grünewalda či na halucinatorní vize Hieronyma Bosche, stejně jako na tvorbu symbolistů a dekadentů z přelomu 19. a 20. století.

Řada z uvedených autorů se již výrazněji prosadila i v mezinárodním kontextu, jejich práce se objevily na významných mezinárodních přehlídkách. V českém prostředí se až na výjimky (Géza Szöllősi nebo Csaba Kis Róka) jedná o málo známé autory a věříme, že prezentace jejich tvorby může výrazným způsobem ovlivnit a inspirovat i českou uměleckou scénu. Výstava Gloomy Sunday: Hungarian Madness představuje reprezentativní průřez jejich dílem.

V průběhu vernisáže bude pokřtěna stejnojmenná dvojjazyčná publikace s texty A. S. Berbera, Mária Z. Nemeseho, Léo-Karla d´Orfera a jednotlivých umělců.

Děkujeme partnerům výstavy: Ministerstvo kultury ČR, Magistrát hlavního města Prahy, Art District 7, Radio 1, Papyrus Bohemia, Proti šedi, ArtMap, Artikl a Wine4You

Gloomy Sunday (Hungarian Madness)