0

Žádné produkty v košíku.

RE_FORM: sonda do současného českého sochařství

300,00 

Popis

Dvojjazyčná publikace ke stejnojmenné výstavě RE_FORM se snaží upozornit na výjimečně silnou vlnu mladých sochařů a jejich práci, která je stále zřetelnější, ale stejně tak naznačit vzájemný kontext a mezigenerační souvislosti. A pokusit se alespoň trochu přenastavit zoom na české výtvarné scéně, kdy se pozornost dlouhodobě soustředí téměř výhradně na malbu, případně intermediální projekty.

Přestože zejména v posledních letech pozvolna přibývá také „bipolárních“ autorských výstav kombinujících obraz a sochu, domácí sochařská scéna jako celek nebo alespoň jeho reprezentativní část bývá reflektována jen naprosto výjimečně. Projekt re_form chce tento stereotyp pokud ne změnit, tak alespoň částečně narušit. Ne náhodou název výstavy odkazuje k reformě, tedy k něčemu, co ignoruje to staré a věci posouvá jinam.

Kurátor: Radek Wohlmuth

Vystavující: Eliáš Dolejší, Pavla Dundálková, Ondřej Filípek, Matouš Háša, Jan Hendrych, Anna Hulačová, Kryštof Kaplan, Pavlína Kvita, Miriam Kaminská, Martin Malý, Vojtěch Míča, Aleš Novák, Lukáš Rittstein, Jaroslav Róna, Martin Skalický, Jindřich Zeithamml

Grafický design: Ondřej Šorm

Počet stran: 80