0

Žádné produkty v košíku.

Spadneš do zítra / Štěpán Jílek a Josef Kubíček

Trafo Gallery představuje tvorbu mladých fotografů Štěpána Jílka a Josefa Kubíčka. Jejich tvorba je osobitá, každý medium využívá svým vlastním způsobem a vytváří ojedinělé práce. Oba tvůrce spojuje společné studium průmyslového designu na VUT v Brně.

Štěpán Jílek uvede soubor fotografii s názvem Mimo sezónu. V tomto cyklu sleduje místa, předměty a jejich stopy v krajině v období, které čekají na svoje „probuzení“.
„Soubor začal vznikat spontánně na vysočině, když jsem začal připravovat statek na zimu a všiml si tajemné krásy traktoru zakrytého plachtou a stopy plachty ve sněhu. Navštívil jsem třeba také nedalekou rekreační oblast, která je přes zimu opuštěná a nabízela mnoho podobných pohledů“, dodává ke svým snímkům Štěpán Jílek.

Josef Kubíček představí výběr převážně portrétních snímků, které, ač jsou pečlivě aranžované, vznikají spontánně na konkrétní situaci a náladu.
„Fotografie vytvářím pomocí aparátů různých typů i formátů, klasických i digitálních. Finální soubor není tematicky jednotný, stejně tak jako není vyhraněná celá má dosavadní tvorba. Snímky nevytvářím do předem promyšlených cyklů, ale věnuji se každému samostatně“.

Vernisáž proběhne ve čtvrtek 15.5. 2014 v 19 hodin, o hudební zážitek se v průběhu zahájení výstavy postará DJ Sestra.
Výstava potrvá do 1. 6. 2014.

www.facebook.com/events/670448739688089/

www.josefkubicek.net
www.jilekstepan.blogspot.cz