0

Žádné produkty v košíku.

Komentovaná prohlídka výstavou Tomáš Rasl: Mezi dnem a snem / 1. 6. od 17.00

“Fotografie je příběh a od toho se vše odvíjí.”

Zveme Vás na komentovanou prohlídku s Tomas Raslem a kurátorem Otto M. Urbanem, která odhalí příběh výstavy Mezi dnem a snem ve čtvrtek 1. června od 17.00.

Příběh fotografa Tomáše Rasla začíná v dětsví, kdy doprovázel svého dědečka, Ferdinanda Bučinu, na jeho fotografických cestách. Vystudoval Střední průmyslovou školu strojnickou, pak pokračoval na dvouleté nástavbě Pražské fotografické školy, v roce 1995 si koupil fotoaparát Meopta Magnola 13×18 cm a o rok později začal studovat na FAMU.
Významný úspěch zaznamenal jeho cyklus fotografií Železniční opravna vagónů, za který Tomáš obdržel v roce 1997 třetí cenu v soutěži Czech Press Photo. Závěr magisterského studia sestával z teoretické práce o Ferdinandu Bučinovi a z krajinářského cyklu s názvem Místa hrdá a pustá.
V roce 1998 koupil od Karla Kuklíka kameru 18×24 cm a v roce 2004 se mu podařilo získat kameru 30×40 cm. V roce 2002 se připojil ke skupině Český dřevák, kterou v roce 2000 založili fotografové Karel Kuklík, Jan Reich, Jaroslav Beneš a Bohumír Prokůpek. Skupinu spojoval technický způsob zhotovování fotografií. Všichni členové pracovali s dřevěnými velkoformátovými deskovými kamerami a jako výsledné fotografie zpravidla používali kontaktní kopie negativu.

FB událost