0

Žádné produkty v košíku.

Záchrana Paláce Svět

Záchrana Paláce Svět

Trafačka hostí benefiční akci kvůli záchraně historické památky Palác Svět, kterou proslavil ve svých dílech Bohumil Hrabal.

V neděli 10. října proběhne benefiční akce pro záchranu historické památky Palác Svět. Tuto budovu proslavil zejména spisovatel Bohumil Hrabal, který společně se svými přáteliEgonem Bondym a Vladimírem Boudníkem často navštěvoval místní Automat Svět, kam také umístil děj řady svých povídek. Palác Svět je rovněž rozlehlou architektonickou památkou, která je přes své možné využití až na pár nájemníků zcela vybydlena a její stav je více než žalostný.

V průběhu festivalu se budou sbírat podpisy na petici na zachování této památky, které jinak hrozí demolice z důvodů jejího chatrného stavu. Tato petice bude po komunálních volbách předána do rukou nového starosty Prahy 8, potažmo i do rukou nového pražského primátora. Celá akce začne dopoledním programem na Elsnicově náměstí, přímo před budovou Paláce svět, kde organizátoři zahájí celý benefiční den. Uskuteční se zde několik projevů a přednášek k benefiční a záchranné akci a možnost podpořit petici na podpisovém archu. Rovněž je na dopoledne avizováno zdarma čepované Posřižinské pivo a rozdávaný gulášek.

Celá akce pokračuje od 15 hodin benefičním koncertem v industriálním prostoru Galerie Trafačka. Na této hudební přehlídce, která potrvá, až do pozdních večerních hodin se vystřídá mnoho stylů. Koncert zahájí harmonikář Josef Čečil a undergroundové zastoupení doplní ještě konopné trio Radomila Uhlíře,za benjamínky zahraje alternativní punková kapela The Kalibre, hip hopovou sekci prezentují DEMEDO, Tesla crew a OEREOve společné show s Planet House Jam, nebude chybět písničkář Michael Leeders a výčet kapel završují skvělí Monoskop, kteří se pohybují někde na pomezí trip hopu. Nebude chybět ani Djský um v podání DJů Hlavy, Rimeho, Goga a Hučáka. Na místě bude samozřejmě bar s pivem a jinými nápoji a rovněž s něčím na zub. Celý benefiční den je zdarma a na koncertě budete mít příležitost přispět nějakou tou korunou organizátorům na pokrytí nákladů celého dne. Tudíž nezbývá, než všechny pozvat na bohulibou nedělní akci, kde svou návštěvou podpoříte dobrou věc!


Záchrana Paláce Svět

10. 10. 2010 | 10.10

Elsnicovo náměstí, Praha – Palmovka

Zahájení festivalu s pivem a gulášem zdarma, petiční akce.


Záchrana Paláce Svět

10. 10. 2010 | 15.00

Trafačka Aréna, Kurta Konráda 1, Praha 9

Vystoupí umělci rozličných hudebních žánrů, zahrnující současný i nový underground.

Kapely: Pepíček Čerčil (harmonikář), DeMeDo (hip-hop), Michael Leeders (rock/pop),Tesla Crew (hip-hop), Monoskop (trip-hop), OEREO + Palent House Jam (hip hop), The Kalibre (post-grunge), konopné trio Radomila Uhlíře (underground rock), …
DJs: Gogo (d’n’b), Hlava (hip-hop/breakbeat), Rime (hip-hop), Hučák

Záchrana Paláce Svět