0

Žádné produkty v košíku.

Obraz versus Call For Papers

Poslední Fresh Eye této sezóny bude věnován studentským pracem z oblasti vizuální kultury. Na výzvu call for papers “Jeden pohled nestačí” se sešlo celkem 18 prací z celé ČR, z nichž 3 jejich autoři představí přímo na večeru Fresh Eye. Budeme se věnovat ikonickému obratu v kulturní sociologii, gif artu a sémiotické konstrukci ženského těla na webu SuicideGirls.com. Fresh Eye se koná v úterý 17. června v Trafo Studiu, výjimečně až od 19:00.

https://www.facebook.com/events/299649246869248/

Obraz versus Call For Papers

Od ledna 2014 probíhala akademická výzva projektu Fresh Eye věnovaná studentům českých vysokých škol, jejímž cílem bylo posbírat seminární, bakalářské, diplomové či dizertační práce zabívající se vizuální kulturou a obrazem. Sešlo se 18 prací, z nichž 3 budou prezentovány svými autory na červnovém Fresh Eye večeru. Všechny přihlášené práce budou od poloviny června k přečtení na stránkách www.fresh-eye.cz.

Přímo na večeru Fresh Eye bude prezentována práce studentky Masarykovy Univerzity v Brně Aliny Matějové s názvem “GIF Art: Od grafického formátu až po etablované umění”, studentky sociologie taktéž z MU Jitky Sklenářové, jejíž práce nese název “Ikonický obrat v kulturní sociologii”, a v neposlední řadě práce mediálního teoretika z FSV UK v Praze Jana Vávry, který se věnuje tématu “Sémioprostor self v diskurzu webových stránek SuicideGirls.com”.

Fresh Eye Obraz versus Call For Papers proběhne v úterý 17. června v Trafo Studiu, Čerpadlová 4, Praha 9. Netradičně ale začneme až v 19:00.

Cyklus Fresh Eye

Význam obrazů a vizuality v současném světě stále roste, ovšem zůstává nedoceněn. Třetí ročník cyklu přednášek a diskusí Fresh Eye seznamuje diváky se zásadními tématy z oblasti současné vizuální kultury. Autorka komiksů Lucie Lomová se věnovala vztahu obrazu a textu, na téma “válečná pornografie” promluvila nositelka ocenění Czech Press Photo Alžběta Jungrová, klipovitost v reklamě i filmu probíral režisér Tomáš Mašín a mezi hosty se vystřídali mnozí další. Na březnovém Fresh Eye vystoupil se svou performancí slovenský tanečník Jaro Viňarský, držitel The Bessie Award.

www.fresh-eye.cz