0

Žádné produkty v košíku.

Obraz versus archiv – Fresh Eye: Kult těla

Obraz versus kult těla

Tělo je nerozlučným společníkem našeho pohledu. Umožňuje jej, stejně tak jako je jeho omezením. Tělo je médiem vidění, ale i médiem pro vidění. Jak k tělesnosti přistupuje současný tanec? A jak je tělesnost a její vyjádření v tanci remediováno ve filmu?

Březnový Fresh Eye má téma “Obraz versus kult těla”. Nejprve vystoupí Magda Španihelová, filmová historička z FF UK. Její příspěvek se bude věnovat zobrazování těla a tance ve filmu. Následně se představí slovenský tanečník Jaro Viňarský, držitel prestižního ocenění The Bessie Award, který nejprve promluví o práci s tělem v současném tanci a následně předvede taneční performanci první části představení Animal Inside.

Večer Fresh Eye Obraz versus kult těla se odehraje v úterý 18. března od 18:00 v Trafo Studiu, Čerpadlová 4, Praha 9.

Cyklus Fresh Eye

Význam obrazů a vizuality v současném světě stále roste, ovšem zůstává nedoceněn. Třetí ročník cyklu přednášek a diskusí Fresh Eye seznamuje diváky se zásadními tématy z oblasti současné vizuální kultury. Autorka komiksů Lucie Lomová se věnovala vztahu obrazu a textu, na téma “válečná pornografie” promluvila nositelka ocenění Czech Press Photo Alžběta Jungrová, klipovitost v reklamě i filmu probíral režisér Tomáš Mašín a mezi hosty se vystřídali mnozí další.

Fresh Eye vyhlašuje Call for Papers na seminární či závěrečné práce věnované fenoménům vizuální kultury. Více zde:

Call for Papers: Jeden pohled nestačí

http://www.facebook.com/events/491767567617081/
www.fresh-eye.cz