0

Žádné produkty v košíku.

Fresh_Eye - Obraz versus vědecký obraz

Fresh_Eye – Obraz versus vědecký obraz

Fresh Eye, cyklus přednášek zaměřených na téma vizuální kultury, pokračuje svým třetím prosincovým setkání. Předvánoční setkání konané ve čtvrtek 8. prosince od 17.00 hodin se ponese v duchu vědy – přednášky se tentokrát zaměří na téma Obraz versus obraz vědy. Ukáže se, nakolik lze považovat schematický plánek na sestavení poličky za součást vizuální kultury i co si počít s takovými případy vizuality, jakými jsou vědecké návrhy, schémata, rovnice či tabulky.

Fresh Eye nechce reagovat jenom na klasická velká a známá témata vizuálních studií, kterým se věnovala naše první setkání: obrazu a textu či filmovému obrazu. Rádi bychom obsáhli co nejširší spektrum vizuálních fenoménů a mezi ně vědecký obraz rozhodně patří,“ shodují se organizátoři projektu.

Prosincové setkání nabídne nejenom netradiční téma, ale i zajímavé spojení s uskupením UMakArt, které na odpoledne od 16.00 hodin v prostorách Trafo Studia připravilo workshop s výtvarníky Pavlem Šebkem a Petrem Emptychem. Návštěvníci tak mají možnost podívat se na obě akce zároveň a zavítat jak na workshop, tak na přednášky.

Přednáškovou část odpoledne zahájí doktor Michal Šimůnek, který poukáže na význam technických obrazů v sociálních vědách se zvláštním pozorností zaměřenou na možnosti využití fotografie. Doktor Jan D. Bláha z Přírodovědecké fakulty UK představí téměř neznámý fenomén esteticky kartografie. Mediální odborník Štěpán Pudlák ukáže na rozdílné pojetí obrazu vědy ve filosofii a v mediálním zpravodajství. Chybět nebude ani pozvánka do Moravské galerie v Brně, kde se od 9. prosince otevírá mezinárodní výstava Obrazy mysli/ Mysl v obrazech kurátora Ladislava Kesnera.

Doprovodný program proto bude vznikat nejen přímo na místě v rámci UMakArt workshopu, ale své práce v industriálních prostorách galerie Trafo Studia představí i skupina FE-03 výtvarníků Jana Uldrycha a Zdeňka Trse.


FRESH_EYE: obraz vs vědecký obraz

8. 12. 2011 | 17.00

Studio Trafo, Čerpadlová 4b, Praha 9

www.fresh-eye.cz
facebook.com/events/286555274716181

FRESH_EYE pozvánka (48kB . .doc)

napsali o výstavě:
Dvakrát Fresh Eye (rozhlas.cz)

Fresh_Eye - Obraz versus vědecký obraz