0

Žádné produkty v košíku.

Fresh Eye: Obraz versus vizuální antropologie – 23. 4. v 18:00

Dubnový cyklus přednášek a diskusí Fresh Eye se zaměří na obor vizuální antropologie a jeho uplatnění. Akce se bude konat v úterý 23. 4. od 18:00 v Trafo Studiu. Moderátorem diskusního panelu bude Pavel Borecký ze studia vizuální antropologie Anthropictures. Vystoupí Tomáš Hirt, zakladatel Studia vizuální antropologie při Západočeské univerzitě v Plzni. O spojení antropologie a filmu promluví Tomáš Petráň z Univerzity Pardubice.  www.fresh-eye.cz

Obraz versus vizuální antropologie

Vizuální kultura představuje obrovský zdroj dat pro antropologický výzkum. V hledáčku antropologů se objevuje umění, rituály, materiální kultura, média či lidské prožívání veřejného prostoru. Dubnový Fresh Eye se bude věnovat oboru “vizuální antropologie”. Budeme se zabývat nejen otázkami ohledně významu, přístupu a prostředkům vizuální antropologie jako vědecké disciplíny, ale také možnostem konkrétního využití antropologie.

Fresh Eye tentokrát proběhne v netradičním formátu moderovaného diskusního panelu. Každý z hostů pronese úvodní příspěvek, v němž představí svůj přístup k tématu. V diskusním panelu zasedne Tomáš Hirt ze Západočeské univerzity v Plzni, který je zakladatelem Studia vizuální antropologie. Dalším panelistou bude Tomáš Petráň, který působí na pražské FAMU a Univerzitě Pardubice. Tomáš Petráň je autorem etnologicky zaměřených dokumentárních filmů. Debatní panel vznikl za spolupráce se studium antropologického výzkumu Anthropictures (www.anthropictures.cz). Diskusi bude moderovat člen Anthropictures Pavel Borecký.

Cyklus Fresh Eye

Význam obrazů a vizuality v současném světě stále roste, ovšem zůstává nedoceněn. Cyklus přednášek a diskusí Fresh Eye již druhým rokem představuje divákům zásadní témata z oblasti vizuální kultury. Autorka komiksů Lucie Lomová se věnovala vztahu obrazu a textu, na téma “válečná pornografie” promluvila nositelka ocenění Czech Press Photo Alžběta Jungrová, klipovitost v reklamě i filmu probíral režisér Tomáš Mašín a mezi hosty se vystřídali mnozí další.

V tomto roce se skrze Fresh Eye podíváme ještě na témata “Obraz versus video games” (21. 5.) a “Obraz versus propaganda” (18. 6.).

www.fresh-eye.cz
http://www.facebook.com/events/368313416607555/