0

Žádné produkty v košíku.

Fresh Eye: Obraz versus Santa

Fresh Eye: Obraz versus Santa

Třetí Fresh Eye této sezóny 18. 12. 2012 od 18:00 v Trafo Studiu se bude věnovat tématu Obraz versus Santa. Vystoupí idea maker a držitel mnoha marketingových ocenění Marek Prchal, který nám přiblíží zákulisí vánočních kampaní a jejich vizuální podoby. Představí se projekty PictureLab a Anthropictures. Diváci uslyší záznam rozhovoru s Maritou Sturken, vedoucí katedry médií, komunikace a kultury na NYU.

Obraz versus Santa

V poněkud netradičním, “vánočním” Fresh Eye se budeme věnovat novým projektům na poli českých vizuálních studií. Jedním z nich je PictureLab, vznikající pod patronací Fakulty sociálních věd UK. Druhým je Anthropictures – nezávislé studio terénního výzkumu přinášející metody urbánní a vizuální antropologie do každodenní praxe. Dále na Fresh Eye vystoupí idea maker Marek Prchal. Jakožto odborník na vytváření kampaní v sociálních sítích se podílel například na virálním videu “Přemluv bábu”. Marek promluví o vizuální podobě vánočních kampaní a má připravenou řadu videoukázek.

Santa Klaus přijíždí na Fresh Eye v úterý 18. 12. 2012 od 18:00 do Trafo Studia (Čerpadlová 4, Praha 9).

Cyklus Fresh Eye

Význam obrazů a vizuality v současném světě stále roste, ovšem zůstává nedoceněn. Cyklus přednášek a diskusí Fresh Eye již druhým rokem představuje divákům zásadní témata z oblasti vizuální kultury. Autorka komiksů Lucie Lomová se věnovala vztahu obrazu a textu, na téma “válečná pornografie” promluvila nositelka ocenění Czech Press Photo Alžběta Jungrová, klipovitost v reklamě i filmu probíral režisér Tomáš Mašín a mezi hosty se vystřídali mnozí další.

Po prosincovém Obraz versus Santa bude Fresh Eye pokračovat 15. ledna s tématem Obraz versus komiks a 19. února s Obraz versus propaganda.

www.fresh-eye.cz
www.facebook.com/fresheye