0

Žádné produkty v košíku.

Message from Dement / Dokument Tomáše Elšíka

Přijďte se v rámci doprovodného programu k výstavě Riots in Brazil podívat na skvělý dokument Tomáše Elšíka Message from Dement a to ve středu 16. 7. v 19.00.

Vyhrát se nedá, ale bojovat ano.
Dement (Leandro) je prostě pankáč. Žije v Sao Paulu a bojuje proti nacismu všemi možnými způsoby, které zná a může je použít: hudbou, streetartem, informovaností a zbraněmi. Na své okolí působí jako vůdčí osobnost, která neoficiálně propojuje levicové hnutí. Na pozadí současných událostí Dement vzpomíná na rok starou událost – smrt nejlepšího přítele Johniho, který byl nelítostně ubodán gangem neonacistů. Johni se stal ikonou místních odpůrců nacistů a symbolem systémových chyb v Brazilii. Všudypřítomný strach z dalších útoků, bezmoc a vzrůstající agrese z činu, který nebyl nijak potrestán, se staly součástí každodenního života Dementa a jeho okolí. Dokument otevírá otázku, do jaké míry je možné násilí oplácet násilím.

Na programu bude také promítání krátkých reportáží z brazilských nepokojů a diskuse o současné situaci s brazilskými umělci.

Chybět nebude ani občerstvení :)

https://www.facebook.com/events/1389853907920894/