0

Žádné produkty v košíku.

Spadneš do zítra (15. 5. – 1. 6. 2014)

Trafo Gallery představila tvorbu mladých fotografů Štěpána Jílka a Josefa Kubíčka. Jejich tvorba je osobitá, každý médium využívá svým vlastním způsobem a vytváří ojedinělé práce. Oba tvůrce spojuje společné studium průmyslového designu na VUT v Brně.

Štěpán Jílek uvede soubor fotografii s názvem Mimo sezónu. V tomto cyklu sleduje místa, předměty a jejich stopy v krajině v období, které čekají na svoje „probuzení“. „Soubor začal vznikat spontánně na Vysočině, když jsem začal připravovat statek na zimu a všiml si tajemné krásy traktoru zakrytého plachtou a stopy plachty ve sněhu. Navštívil jsem třeba také nedalekou rekreační oblast, která je přes zimu opuštěná a nabízela mnoho podobných pohledů“, dodává ke svým snímkům Štěpán Jílek.

Josef Kubíček představí výběr převážně portrétních snímků, které, ač jsou pečlivě aranžované, vznikají spontánně na konkrétní situaci a náladu.

„Fotografie vytvářím pomocí aparátů různých typů i formátů, klasických i digitálních. Finální soubor není tématicky jednotný, stejně tak jako není vyhraněná celá má dosavadní tvorba. Snímky nevytvářím do předem promyšlených cyklů, ale věnuji se každému samostatně“.